To jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wiele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekranie, pokażą się one z wybranym efektem.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO:

Pn. - Pt.   8:00 - 16:00

Sb. - Nd.   Zamknięte

 

Świadczymy usługi na terenie Wrocławia i okolic. 

BEZPŁATNA WYCENA

16 lutego 2023

Psychologia koloru

Dobrze skomponowane kolory, oczywiście, sprawiają, że pomieszczenie jest atrakcyjnie wizualne, a źle zestawione – mogą wywoływać efekt odwrotny. Zastosowanie zbyt wielu barw, zwłaszcza intensywnych, może stworzyć wrażenie bałaganu i przytłoczyć wnętrze. Poszczególne odcienie wpływają na samopoczucie.

Powiedz, jaki kolor lubisz, a powiem Ci, kim jesteś. Psychologia kolorów w Twoich wnętrzach. 

Kolor zielony

Zieleń kojarzy się z naturą i harmonią, dlatego warto wprowadzić ją do pokojów przeznaczonych do relaksu. W sypialni możesz pomalować ścianę na delikatny pistacjowy odcień, a w salonie postawić fotel w kolorze głębokiej, butelkowej zieleni, który świetnie będzie pasował zarówno do wnętrza w klimacie vintage, jak i nowoczesnego.

Kolor niebieski 

Jasne odcienie niebieskiego optycznie powiększają pomieszczenie, dlatego warto wykorzystać je w niewielkich wnętrzach. Kolor niebieski ułatwia podejmowanie decyzji i odczuwalnie poprawia koncentrację, dlatego dobrze sprawdzi się np. w gabinecie lub innym miejscu, w którym pracujesz lub wykonujesz czynności wymagające skupienia.

Kolor żółty i pomarańczowy 

Kolor żółty i pomarańczowy utożsamiane są ze szczęściem, latem, beztroską i radością. Jak zastosować je we wnętrzach? Jak w przypadku wszystkich intensywnych kolorów, również i tutaj zachowaj umiar. Kolor żółty w rozsądnej ilości doda Ci energii, ale w nadmiarze może działać drażniąco. Możesz pomalować jedną ścianę na żółto lub wstawić do salonu żółty narożnik. A jeśli boisz się, że będzie zbyt intensywnie, wybierz mebel w bardziej stonowanym, musztardowym odcieniu.

Kolor biały 

Mieszkanie w całości urządzone w bieli może sprawiać wrażenie chłodnego i sterylnego, ale w połączeniu z innymi kolorami biel staje się wspaniałą, tonującą i harmonizującą całą aranżację bazą. Biel przez swoją neutralność nie wymaga uwagi, dlatego jej obecność we wnętrzach sprzyja koncentracji i relaksowi. Biały kolor bardzo chętnie wykorzystywany jest m.in. w łazienkach, ponieważ jednoznacznie kojarzy się z czystością i higieną.