To jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wiele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekranie, pokażą się one z wybranym efektem.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO:

Pon.-Pt. - 8.00-18.00

Sob.-Niedz. - Zamknięte

 

Świadczymy usługi na terenie Wrocławia i okolic. 

BEZPŁATNA WYCENA

16 lutego 2023

Praktyczne rozwiązania - ŁAZIENKA

Łazienka jest jednym z wnętrz, które projektuje się na lata. A z upływem lat modyfikujemy ją ewentualną zmianą dodatków. Aranżacja tego pomieszczenia nie należy do najłatwiejszych. Warto wykonać dobrze przemyślany projekt, a osiągniemy wymarzony efekt. Uzyskamy ładne, a przy tym funkcjonalne i dobrze zagospodarowane wnętrze. 

Płytki ceramiczne 

Pierwsze czym się kierujemy przy wyborze płytek jest ich wygląd. Oczywiście nic w tym dziwnego, gdyż każdy chce, aby jego łazienka prezentowała się odpowiednio dobrze. Przy czym pamiętajmy również o stronie techniczno-praktycznej. Bo chcemy, aby służyły nam przez lata, ale również były łatwe w utrzymaniu czystości i pielęgnacji. 

Na początek należy zaznaczyć, że płytki do łazienki powinny charakteryzować się niską nasiąkliwością, ponieważ łazienka to takie miejsce, w którym nie sposób uniknąć kontaktu z wodą. A więc kafle łazienkowe powinny mieć zwartą i zamkniętą strukturę, która nie będzie absorbować wody i płynnych zabrudzeń. W przypadku płytek podłogowych kolejną cechą jest ich antypoślizgowość. Na śliskich płytkach i mokrej nawierzchni nie trudno o nieszczęśliwy wypadek. Zwracamy uwagę na ścieralność, im wyższa klasa tym większa odporność kafli na ścieranie, zarysowania czy inne uszkodzenia mechaniczne.

Jak uzyskać spójność między ścianą, a podłogą...

Pierwsze nad czym się zastanawiamy są kolory. Ciemne czy jasne? Jednolite czy wzorzyste? 

PAMIĘTAJMY, że jasne ściany dodają wnętrzu przestronności i odbijają światło, dlatego są idealnym rozwiązaniem do małych łazienek. Jasne kafle świetnie komponują się z białą armaturą, tworząc spójną kompozycję. Ciemne płytki świetnie sprawdzą się w większych pomieszczeniach oraz tych urządzanych w nowoczesnym stylu. Aczkolwiek udekorowanie płytkami w ciemnym kolorze jednej lub kilku ścian może być idealnym kontrastem i ozdobą do jasnych łazienek. Wart wtedy pamiętać o dobrym oświetleniu. Jeśli chodzi o podłogę, to jasne płytki dodadzą czystości i świeżości. Natomiast ciemna podłoga to gwarancja efektownego wyglądu, który będzie idealnym tłem do wyeksponowania białej armatury.