To jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wiele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekranie, pokażą się one z wybranym efektem.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO:

Pn. - Pt.   8:00 - 16:00

Sb. - Nd.   Zamknięte

 

Świadczymy usługi na terenie Wrocławia i okolic. 

BEZPŁATNA WYCENA

25 kwietnia 2023

Podłoga do salonu z aneksem kuchennym 

Podłoga do salonu z aneksem kuchennym powinna nie tylko dobrze wyglądać, ale również być solidna i odporna na uszkodzenia. 

Decyzja odnośnie tego jaka podłoga w salonie, powinna uwzględniać kilka czynników. Przede wszystkim weźmy pod uwagę obszar, jaki zajmuje kuchnia z salonem.  Jeśli metraż jest dość duży i widny, możemy zdecydować się na ciemniejszy kolor podłogi. Przy małych wnętrzach zastosujmy na podłodze kolor jasny, który optycznie rozjaśni i powiększy pomieszczenia.

Dobrze, jeśli kuchnia z salonem ma jednolitą aranżację – czyli meble i dodatki zastosowane w obu strefach pasują do siebie i są spójne. Możemy także zdecydować się na kontrastowe połączenia – wszystko zależy od naszego gustu i upodobań. Decydując, jaka podłoga w salonie, weźmy pod uwagę również styl, w jakim planujemy urządzić kuchnię z salonem. Jasna, drewniana podłoga sprawdzi się zarówno w stylu skandynawskim jak i klasycznym. Jeśli natomiast lubimy styl rustykalny czy nowoczesny – możemy się zdecydować na podłogę wyłożoną płytkami.

Ważna jakość 

Kuchnia z salonem powinna być funkcjonalna. Przy wyborze materiału, warto wziąć pod uwagę jego wytrzymałość na zabrudzenia i zalania. Jeśli zdecydujemy się na podłogę drewnianą, powinniśmy ją dobrze zaimpregnować i zabezpieczyć. Do tego celu najlepiej nadają się panele winylowe do kuchni i salonu, lub też laminowane panele podłogowe do kuchni. Są one na tyle wytrzymałe i odporne na temperatury, zabrudzenia i wilgoć, że sprawdzą się w pomieszczeniach mokrych i jednocześnie na tyle estetyczne, że można je użyć w pokoju gościnnym. Często stosowane jest także łączenie drewnianej podłogi w salonie z płytkami na podłodze w części kuchennej. Jest to rozwiązanie praktyczne i funkcjonalne, pozwalające jednocześnie na łączenie dwóch różnych materiałów w aranżacji pomieszczenia. Gdy zastanawiamy się, jaka podłoga w salonie będzie najbardziej funkcjonalna, możemy się pokusić na położenie płytek. Wtedy warto postawić na jasny gres. Wybierając płytki podłogowe do salonu, zapoznajmy się z ich parametrami. Dobry materiał podłogowy cechuje się wysoką klasą odporności na ścieranie (co najmniej klasa IV) oraz dużą twardością (minimum 6 w skali Mohsa). Zwróćmy uwagę także na to, by powierzchnia płytek była antypoślizgowa.