To jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wiele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekranie, pokażą się one z wybranym efektem.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO:

Pn. - Pt.   8:00 - 16:00

Sb. - Nd.   Zamknięte

 

Świadczymy usługi na terenie Wrocławia i okolic. 

BEZPŁATNA WYCENA

26 marca 2023

Aranżacja małej łazienki

Realizacja projektu małej łazienki to zawsze spore wyzwanie. Warto trzymać się paru zasad, a wyjdzie estetyczna i zaskakująco komfortowa w użytkowaniu łazienka. 

Jakie płytki?

Przeważnie mówi się, że intensywne i ciemne kolory optycznie zmniejszają i przytłaczają przestrzeń. Jest w tym prawda, ale mając małą przestrzeń nie musimy być skazani na biel i beże. Ważne, aby bazować na bieli, a do tego dołożyć inny, intensywny kolor, który się nam podoba. 

Niezależnie od wybranego koloru, warto postawić na płytki polerowane lub w wykończeniu lappato, które odbijają światło i optycznie powiększają pomieszczenie.

Wzory, wzorki, wzoreczki...

Bardzo modne w ostatnim czasie, dodające lekkości i przestronności stały się płytki ze wzorem patchwork. 

Oprócz tradycyjnych płytek nawiązujących do wzorów marokańskich czy hiszpańskich azulejos, do wyboru mamy szeroką paletę płytek patchwork w stonowanych barwach i o subtelnym wzorze, które świetnie odnajdą się w małej łazience. Wszystkie wpasują się idealnie w styl skandynawski. 

Na szczególną uwagę zasługują też czarno-białe płytki patchwork z drobnym, często zawirowanym wzorem, które wspaniale powiększają optyczne przestrzeń.

Czarna armatura i dodatki w małej łazience

Świetnym kontrapunktem dla jasnych ścian w małej łazience będą też modne ostatnio baterie w kolorze czarnym. 

W niewielkiej łazience dobrze jest zamontować duże lustra.  Odpowiednio użyte lustra pozwalają odbić wnętrze o żądaną wielkość, zwielokrotniając rzeczywistą powierzchnię. Warto pomyśleć o lustrach na całą wysokość ściany.

 

Warto starannie zaplanować światło. Oświetlenie ogólne (sufitowe) optycznie zmniejsza łazienkę oraz ją obniża. Dlatego zawsze warto wprowadzić dodatkowe punkty świetlne. Odpowiedni dobór ilości i rozmieszczenia źródeł światła ma ogromny wpływ na nasze postrzeganie wielkości przestrzeni.